Royal Factory atléti cvičia s činkami s vlastným menom

Erik Tóth, Jindro Tovaryš a Ľudo Czokóly. Ak ste už niečo počuli o CrossFite, tieto mená by ste mali poznať. Okrem toho, že títo traja chalani sú momentálne najlepšími slovenskými CrossFittermi, sú aj tvárami Royal Factory.

V kariére profesionálneho CrossFittera sú dôležité všetky súťaže, no kvalifikácia na CrossFit Games Regionalsje pre každého niečo ako sviatok. CrossFit Games je celosvetová súťaž o najlepšieho CrossFittera. Všetko začína takzvaným CrossFit Games Open. Ako názov napovedá, ide o otvorenú kvalifikáciu do ktorej sa môže prihlásiť úplne každý. Počas piatich týždňov každý prihlásený atlét prejde piatimi súťažnými workoutmi a snaží sa dosiahnuť čo najlepšie skóre. Zopár najlepších postupuje na regionálne kolo. Celý svet je rozdelený na niekoľko regiónov, do nášho európskeho postupuje iba 30 mužov, 30 žien a 20 tímov, ktorí sa stretávajú tradične v Dánsku , kde bojujú o postup na celosvetové CrossFit Games.

Jediný Slovák , ktorý sa v celej histórií CrossFit Games dostal na regionálne európske kolo bol Jindro Tovaryš. Podarilo sa mu to dokonca dva krát. Každý jeden Royal Factory atlét ma šancu sa tento rok dostať na regionálky a my sa snažíme ich podporovať ako najlepšie vieme. Pred prvým kvalifikačným workoutom dostal každý vlastnú Royal Factory činku tej najlepšej kvality s vygravírovaným menom a priezviskom. Veríme, že tieto činky prinesú chalanom šťastie a dopomôžu im k tomu, aby sa na CrossFit Games regionals dostali.